شناسه خبر : 120443
تاریخ ارسال : ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱:۲۴ ق٫ظ
یوسف نژاد (عضو هیات رئیسه مجلس) در گفت وگو با «خط اعتدال»:

تشکل هایی مثل خانه کارگر و جامعه کارگری می توانند به رئیس جمهوری در انتخاب وزیر کار کمک کنند و نظر مشورتی بدهند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یوسف نژاد با تاکید بر شاخصه های وزیر پیشنهادی کار تشریح کرد
شناخت چالش‌ها و برنامه محوری مهترین شاخصه وزیر پیشنهادی کار

یوسف نژاد (عضو هیات رئیسه مجلس) در گفت وگو با «خط اعتدال»:تشکل هایی مثل خانه کارگر و جامعه کارگری می توانند به رئیس جمهوری در انتخاب وزیر کار کمک کنند و نظر مشورتی بدهند
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید شناخت نسبی از فعالیت های عمومی و تخصصی بخش های مختلف این وزارت خانه داشته باشد.
علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با «خط اعتدال» با اشاره به شاخصه های وزیر پیشنهادی تعاونف کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اولین شاخصه ای که وزیر پیشنهادی کار باید داشته باشد اینکه شناخت نسبی از وزارت خانه مورد نظر داشته باشد. این وزارت خانه فعالیت های مختلف و متنوعی از جمله تنظیم مسائل کار، موارد مربوط به تامین اجتماعی، فنی و حرفه ای و بهزیستی دارد و سازمان خدمات رسان و گسترده ای است.
عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: به نظرم مواردی که باید آقای رئیس جمهوری در قبال انتخاب وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر داشته باشد این است که فرد مورد نظر باید شناخت نسبی از فعالیت های عمومی و تخصصی بخش های مختلف این وزارت خانه داشته باشد.
او ادامه داد: همچنین وزیر پیشنهادی باید از نظر سنی در موقعیتی باشد که بتواند انرژی و نشاط جوانی خود را در به کارگیری ایده های نو و حل مشکلات این وزارت خانه صرف کند و همچنین بتواند نظر مجلس را دراین باره تامین کند.
عضو فراکسیون امید مجلس همچنین یادآور شد: برای رسیدن به این منظور استفاده از نظر کمیسیونهای مرتبط مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی و حتی فراکسیون های تخصصی و حتی گرفتن کمک از انجمن های شناسنامه دار و تخصصی حوزه تامین اجتماعی لازم و ضروری است. بنابراین تشکل هایی مثل خانه کارگر و جامعه کارگری می توانند به رئیس جمهوری در این انتخاب کمک کنند و نظر مشورتی بدهند.
او همچنین بااشاره به یکی دیگر از ویژگی های وزیر پیشنهادی کار افزود: از همه مهم تر آشنایی فرد مورد نظر با چالش های این وزارت خانه عریض و طویل است و باید بتواند با چالش ها و مشکلات موجود مبارزه کند.
یوسف نژاد مهمترین چالش وزارت کار را بحث صندوق تامین اجتماعی و عملکرد شرکت های وابسته به تامین اجتماعی دانست و تاکید کرد: علاوه بر مسائل اجتماعی، موراد مربوط به سازمان بهزیستی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال باید اطلاعات عمومی درباره فنی و حرفه ای و صندوق ها و محیط های کارگری داشته باشد.
عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر این نکته فرد مورد نظر حتی اگر همه این چالش ها را هم خوب بشناسد باید برای این چالش ها برنامه داشته باشد، تصریح کرد: برنامه محوری مهم است. در عین حال بهتر است که وزیر پیشنهادی سابقه موجه مدیریتی و قابل دفاعی در این حوزه داشته باشد.
نماینده مردم ساری تاکید کرد: تنظیم مناسبات بین کارگر و کارفرما، بازنشستگی تامین اجتماعی، صندوق ها و شرکت های وابسته مشکلات زیادی دارند و صندوق ها پاشنه آشیل این وزارت خانه هستند. به نحوی که در سوال، استیضاح وزرا یا تحقیق و تفحص این صندوق ها هستند که برای وزیر مربوطه مشکل ایجاد می کنند و وزیر جدید باید برای مواجهه با این مشکلات تجربه و توانمندی کافی داشته باشد.
عضو هیات رئیسه مجلس یادآور شد: مهمترین شاخصه وزیر پیشنهادی علاوه بر توانمندی در بخش تامین اجتماعی؛ توجه به بخش خدمات درمانی هم هست. بنابراین دست رئیس جمهوری برای انتخاب چنین وزیری باز است؛ ولی اگر فردی را برای این سمت درنظر بگیرد که سابقه ای در خود وزارت خانه و عملکرد قابل قبولی در حد معاونت های این وزارت خانه داشته باشد، می تواند گزینه مناسبی برای این وزارت خانه باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا