شناسه خبر : 182512
تاریخ ارسال : ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۶:۲۷ ق٫ظ

وزارت بهداشت؛ منشأ امیدآفرینی در جامعه

وزارت بهداشت

 

 

بهرام عین‌اللهی از زمانی که سکان هدایت وزارت بهداشت را در دست گرفته اتفاقات خوبی در امر واکسیناسیون، تولید واکسن و واردات واکسن به کشور رخ داده است.

 اختصاصی خط اعتدال/ مدت کوتاهی است که دولت مردمی آقای رئیسی رسماً کار خود را آغاز کرده و در این مدت کوتاه اقدامات و گام‌های مثبتی در راستای عمل به شعارها و وعده‌های انتخاباتی برداشته شده است. تسریع در روند واکسیناسیون باعث شده تا امید در جامعه افزایش یابد؛ طوری‌که آیت‌الله رئیسی با ادامه پیدا کردن مسیر فعلی در روند واکسیناسیون ابراز امیدواری کرد که سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در زمان خود آغاز خواهد شد و به خانواده‌ها اطمینان داد که امر آموزش در کشور رونق خواهد گرفت و تعطیلی و تأخیر در آن را خسارت به فرزندان خود می‌داند.

*فصل اتفاقات خوب در وزارت بهداشت

آیت‌الله رئیسی در انتخاب اعضای کابینه نهایت دقت را به کار گرفته که نمونه آن در انتخاب وزیر بهداشت عینیت و نمود یافته است. بهرام عین‌اللهی از زمانی که سکان هدایت وزارت بهداشت را در دست گرفته اتفاقات خوبی در امر واکسیناسیون، تولید واکسن و واردات واکسن به کشور رخ داده است. آغاز واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال و دانش‌آموزان و دانشجویان یکی از اقدامات بهرام عین‌اللهی است که تمام امیدها را نسبت به بازگشایی دانشگاه‌ها تقویت کرده است.

بهرام عین اللهی در رابطه واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال گفت: بر اساس مطالعات علمی و تصمیمات کمیته علمی وزارت بهداشت، قرار شد از روز یکشنبه (۲۸ شهریور) در تمامی مراکز واکسیناسیون کشور دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس میزان واکسن‌های موجود در کشور کار واکسیناسیون دانش‌آموزان را آغاز خواهیم کرد و در مرحله بعدی هم کودکان ۷ تا ۱۲ سال واکسینه خواهند شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه به تمامی مراکز اعلام شده تا برای دانش‌آموزان حق تقدم قائل شوند، گفت: برای بازگشایی مدارس لازم است هر دو دوز واکسن تزریق شود و توصیه می‌کنیم از روز یکشنبه دانش‌آموزان به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: واکسنی که مطالعه شده و به تأیید رسیده در حال حاضر واکسن سینوفارم است که به این رده سنی تزریق می‌شود.

*تلاش وزیر بهداشت در واکسینه کردن ساکنان مناطق مرزی

همچنین وزیر بهداشت در راستای جلوگیری از ورود انواع جدید کرونا به کشور سفرهای استانی خود را به شهرهای مرزی آغاز کرده است. او در آستانه اربعین حسینی به استان کرمانشاه سفر کرده تا از نزدیک با شرایط واکسیناسیون و امکانات بیمارستان‌های این استان آشنا شود و هدف اولیه از سفرهای استانی خود را بررسی شرایط و وضعیت کرونایی استان‌ها و واکسیناسیون کرونا عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون و کنترل بیماری در استان کرمانشاه، افزود: کرمانشاه از این نظر که یک استان مرزی است و استان‌های مرزی در کنترل و جلوگیری از ورود سویه های جدید بیماری کرونا تأثیر دارند، اهمیت ویژه ای در بحث واکسیناسیون جمعیت‌های هدف مشخص شده دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: به همین منظور سهمیه واکسن استان کرمانشاه را ۲ برابر می‌کنیم و از مجموعه علوم پزشکی کرمانشاه می‌خواهیم با افزایش مراکز واکسیناسیون و اضافه کردن گیت های تزریق واکسن، واکسیناسیون عمومی را تا حداکثر ۱۰ روز دیگر در استان کرمانشاه به پایان برسانند.

*تقدیر معاون اول رئیسی از وزیر بهداشت

عملکرد مثبت وزارت بهداشت در دوره مسئولیت آقای عین‌اللهی سبب شده تا محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور از تلاش‌های او و همکارانش تقدیر و تشکر کند و از سوی دیگر جو جامعه را با مثبت‌اندیشی و امیدآفرینی همراه سازد.

*طرح واکسینه کردن خانه به خانه

لازم به ذکر است وزیر تازه نفس بهداشت و درمان کشورمان برای عمل به توصیه‌های رهبر انقلاب و عملیاتی ساختن وعده‌های دولت مردمی در حوزه مقابله با کرونا، اجرای طرح خانه به خانه برای لکه‌گیری واکسیناسیون کرونا را در دستور کار وزارتخانه تحت امر خود قرار داده است. همچنین او حمایت از واکسن‌های تولید داخل را اولویت اصلی قرار داده و اظهار امیدواری کرده که در آینده‌ای نزدیک واکسن‌های تولید داخل را به تولید انبوه برسانیم تا دیگر واردات واکسن‌های خارجی متوقف و پس از عبور از مرحله بحران برای دُزهای یادآور بر تولید داخل تکیه شود.

براساس این گزارش؛ قطعاً در دوره ریاست جمهوری آقای رئیسی و مدیریت بهرام عین‌اللهی وزارت بهداشت منشأ تغییر و تحولات مثبت و امیدبخش در جامعه خواهد بود و انتظار می‌رود این روند همچنان ادامه پیدا کند و به زودی تمام مردم تا پایان سال واکسینه شوند و وضعیت اقتصادی و اجتماعی به روند عادی بازگردد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خطِ اعتدال بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

بالا