خطِ اعتدال

عبدالرضا ابراهیمی در گفتگو با «خطِ اعتدال»: تصمیم نظام بر حفظ برجام تصمیمی درست و عقلانی بود/دولت تراز وفاداری مدیرانش را با سطح حمایت انها از برجام بسنجد

کد خبر: 110805 | تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۹:۰۵

عبدالرضا ابراهیمی (فعال سیاسی اصلاح طلب) در گفتگو با «خطِ اعتدال» گفت: برجام یک نتیجه شش هیچ باخت را به یک نتیجه برد – برد تبدیل کرد. تصمیم اخیر ترامپ نشان داد که نسبت برد ایران به مراتب بیشتر از طرف های مقابل بود.
وی گفت:به گمانم تصمیم نظام بر حفظ برجام علی رغم خروج امریکا تصمیمی درست و عقلانی و بر اساس منافع ملی بود.حفظ برجام در شرایط فعلی (که رهبری امریکا را شخصی بنام ترامپ برعهده دارد) بسیار مهم است.خروج از برجام توسط ایران یعنی بازگشت تحریم های بین المللی و رفتن زیر تیغ فصل هفت سازمان ملل و بهانه دادن به دشمنان نظام و میهن .


ابراهیمی عنوان کرد:کسانی که دولت فعلی را سبب ساز مشکلات می دانند فراموش کردند که تحریم ها نتیجه عملکرد دولتی بود که فساد گسترده شاه بیت عملکردش بوده است.در جهانی زیست میکنیم که بازارها به شدت سیال و رقابتی است انوقت یک عده امدند با حرفهای بی اساس کشور را از عرصه جهانی خارج کردند خوب طبیعی است که کسب دوباره بازارها سخت است.

وی تصریح کرد:همه باید بدانیم که خروج از برجام توسط ما در شرایط فعلی یعنی بازتولید فساد و خلق دهها بابک زنجانی و رضا ضراب ها.یعنی قفل شدن بیشتر اقتصاد کشور.

این فعال سیاسی با دفاع از عملکرد دولت گفت:ما از عملکرد دولت تمام قد در این حوزه حمایت می کنیم.تصور کنید اگر برجام نبود و ان طرف هم ترامپ .چه اتفاق ناخوشایندی می توانست رخ دهد.خارج شدن از تحریم های سازمان ملل کار بزرگی بود.ما از تیغ وتو امریکا خارج شدیم.ترامپ برای این لحظه ها(ایران زیر فشار شش تحریم) روز شماری می کرد.ولی خوب اکنون خرما بر نخیل است و دستش کوتاه.
وی در پایان گفت: به دولت پیشنهاد میدهم تراز وفاداری مدیران منصوبش را با سطح حمایت انها از برجام بسنجد تقریبا همه آنها روزه سکوت گرفتند.
این سکوت تعجب برانگیز است.