خطِ اعتدال

آقازاده استاندار مرکزی: ذخایر فرهنگی استان مرکزی در کشور برجسته است/ تا پایان سال ۹۹ بیش از ۴۰ هزار مترمربع به فضای فرهنگی استان اضافه می شود

کد خبر: 153554 | تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۹:۵۹:۴۶

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد : این استان نه تنها پایتخت صنعتی و قطب مهم کشاورزی کشور است بلکه در عرصه فرهنگ و هنر نیز افتخارات بزرگی دارد و از این منظر باید نگاه ویژه‌ای به آن شود.

 

وی بیان کرد: با تلاش‌ مستمر قرار است بیش از ۴۰ هزار مترمربع فضای فرهنگی و هنری در استان مرکزی تا پایان سال ۹۹ در این استان به بهره‌برداری برسد، اعتبار خوبی سال گذشته برای تالار مرکزی این استان اختصاص یافت اما به‌دلیل مشکلات اقتصادی در تخصیص این اعتبار مشکلاتی ایجاد شد و همین مسئله موجب شده که مهلت پیش‌بینی شده برای بهره برداری از آن محقق نشود.

استاندار مرکزی ادامه داد: این طرح بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید می‌رود که در سایه سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این طرح ملی سال آینده به بهره‌برداری برسد و اهالی فرهنگ و هنر استان از مزایای آن برخوردار شوند.

آقازاده تصریح کرد: در دهه اخیر هیچ‌ یک از وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان سفر نداشته‌اند و حضور ۲ روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید در این استان جای تقدیر دارد و انتظار می‌رود که سفر مذکور برکات خوبی برای جامعه و اهالی فرهنگ دوست استان مرکزی و به ویژه فعالان بخش فرهنگ دوست استان مرکزی و به ویژه فعالان بخش فرهنگ و هنر این استان داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان زادگاه مشاهر و بزرگانی چون امام راحل، امیرکبیر، دکتر مصطفی چمران، آیت‌الله اراکی، معجزه قرن کربلایی کاظم ساروقی، فخرالدین عراقی، دکتر حسابی، پروین اعتصامی، دکتر قریب، علامه آشتیان و بسیاری از شخصیت‌های علم، فرهنگ و ادب ایران زمین است.

حجت‌الاسلام «عباس دانشی» افزود: استان مرکزی پایتخت صنعت ایران است و متاسفانه در سه دهه اخیر توازن در توجه به حوزه فرهنگ در قیاس با سایر بخش‌ها کمرنگ بوده و رعایت نشده است.