خطِ اعتدال

جهانگیری رحلت آیت الله صانعی را تسلیت گفت

کد خبر: 169644 | تاریخ خبر: ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۸:۰۸

معاون اول رییس جمهوری با صدور پیامی رحلت مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله شیخ یوسف صانعی را تسلیت گفت.

جهانگیری رحلت آیت الله صانعی را تسلیت گفت

به گزارش خط اعتدال ، از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، در پیام اسحاق جهانگیری آمده است: مجاهدت‌های عالمانه، ‌ اجتهادهای شجاعانه و حضور موثر در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب اسلامی، از عضویت در شورای نگهبان تا مسئولیت دادستانی کل کشور و از دوران مبارزه و پیروزی تاکنون از ویژگی های ممتاز این عالم وارسته بود.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: آن مرجع فقید همیشه و همه جا شیفته و مدافع اندیشه‌های راه گشای امام راحل(ره) بود و نسبت به دردها و رنج‌های اقشار مختلف مردم حساس و به مسائل زمانه و جامعه خود آشنا بود.

وی افزود: ضایعه بزرگ فقدان این فقیه نواندیش را به مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه، شاگردان و بستگان به ویژه بیت مکرم ایشان و برادر گرامیشان آیت الله شیخ حسن صانعی و به عموم ملت ایران صمیمانه تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن عالم جلیل القدر رحمت و رضوان واسعه الهی و علو درجات و برای بازماندگان ارجمند صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارم.

آیت الله یوسف صانعی از مراجع تقلید که به دلیل شکستگی لگن و مچ دست در بیمارستانی در قم بستری شده بود، روز شنبه در ۸۳ سالگی به دیدار حق شتافت. وی علاوه بر سال‌ها تلمّذ در حوزه درس حضرت امام (ره)، از محضر استادان بزرگی چون آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله العظمی محقّق داماد و آیت‌الله العظمی اراکی نیز بهره برد.