خطِ اعتدال

معاون وزیر خارجه کره جنوبی یکشنبه راهی ایران می شود

کد خبر: 175335 | تاریخ خبر: ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۴:۱۴

معاون وزیر خارجه کره جنوبی یکشنبه راهی ایران می شود

به گزارش خط اعتدال ، این خبرگزاری روز شنبه گزارش داد که هیات کره ای قرار است فردا یکشنبه ساعت ۱۰:۳۵ صبح از طریق فرودگاه اینچئون کره جنوبی و بعد از توقف در دوحه قطر، راهی تهران شود.

این گزارش می افزاید: معاون وزیر خارجه کره جنوبی قصد دارد با پیوستن به هیات کاری که روز پنجشنبه سئول را به مقصد تهران ترک کرده است، با مقامات ایران برای آزادی کشتی توقیف شده کره ای و ملوانان آن وارد مذاکره شود.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز دوشنبه در بیانیه ای از توقیف یک فروند شناور کره جنوبی با نام تجاری «هانکوک چیمی» حامل ۷ هزار و ۲۰۰ تن مواد شیمیایی نفتی به دلیل نقض پروتکل‌های زیست‌ محیطی در خلیج فارس خبر داد. این کشتی در حال حاضر در بندرعباس لنگر انداخته است.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه هم روز دوشنبه گذشته در پاسخ به خبرنگاران در مورد خبر توقیف کشتی کره ای اظهار داشت: بر اساس اخبار اولیه دریافتی از مقامات محلی، موضوع کاملا فنی است و کشتی به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی، برای رسیدگی به تخلف به ساحل هدایت شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و بویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد، لذا در چارچوب قوانین با آن برخورد می کند.

خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آبهای سایر کشورها رخ داده و امری عادی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.