خطِ اعتدال

صدف؛ خدمتی جدید از بانک ملی در تولد ۹۳ سالگی

کد خبر: 182470 | تاریخ خبر: ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۶:۰۶:۱۰

 

بانک ملی ایران به مناسبت نود و سومین سالگرد تأسیس خود در راستای تکمیل تسهیلات بانک و تقویت مشتری‌مداری طرحی را تحت عنوان «صدف» پایه‌ریزی و به اجرا درآورده است.

خط اعتدال/ بانک ملی به عنوان یکی از بانک‌های صاحب نام و با قدمت، همواره در حوزه نظام بانکی کشور عملکرد درخشان داشته و در راستای حمایت از مشتریان و تولید ملی و نیز در راستای ارائه تسهیلات لازم و ضروری برای اقشار مختلف جامعه خدماتی را ارائه کرده که همچون موتور محرک در نظام بانکی کشور محسوب می‌شود. از سوی دیگر بانک ملی ایران در حوزه فناوری اطلاعات و گسترش نرم‌افزارهای بانکی در جهت تسهیل امور خدماتی در زمان شیوع کرونا به یکی از بانک‌های پیشران تبدیل شده که نرم‌افزار بله و توسعه زیرساخت‌های بام در این چهارچوب قابل تجزیه و تحلیل است.

*تکمیل چرخه مشتری‌‎مداری در بانک ملی با طرح صدف

بانک ملی ایران به مناسبت نود و سومین سالگرد تأسیس خود در راستای تکمیل تسهیلات بانک و تقویت مشتری‌مداری و با هدف پاسخگویی به نیازهای مالی مشتریان در حوزه خدمات اعتباری و تأمین مالی، طرحی را تحت عنوان «صدف» پایه‌ریزی و به اجرا درآورده است که براساس این طرح به مشتریان براساس مبلغ و مدت سپرده‌گذاری وام بانکی تعلق خواهد گرفت.

تسهیلات صدف شامل حال مشتریانی خواهد شد که سپرده‌های ۶ ماهه، ۹ ماهه و یک ساله در قالب عقد مرابحه نزد بانک ملی داشته باشند. این تسهیلات با سود یک تا ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت ۱۲ تا ۶۰ ماه به مشتریانی که شرایط مذکور را داشته باشند، پرداخت خواهد شد.

*مزایای طرح صدف

یکی از مزایای طرح صدف این است که مشتریان بانک ملی می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری به شعب سراسر کشور از شعبه دیجیتال بانک ملی با عنوان «نشان بانک» و بعد از افتتاح حساب و سپرده‌گذاری با توجه به نوع نیاز و توانمندی خود در پرداخت اقساط، از تسهیلات متنوع این طرح بهره‌مند شوند.

بانک ملی در کنار فراهم آوردن بسترهای لازم برای برخورداری از مزیت درخواست غیرحضوری، مزیت دیگری را هم به این طرح افزوده تا طرح صدف از جذابیت و کارایی بیشتری نسبت به سایر طرح‌های بانکی برخوردار باشد. بانک ملی در یک اقدام دوراندیشانه، شرایطی را فراهم کرده تا امتیاز اخذ تسهیلات، قابل انتقال به افراد درجه یک خانواده شامل پدر، مادر، فرزندان، خواهر، برادر و همسر نیز باشد؛ امکانی که قطعاً می‌تواند رضایت مشتریان را جلب و کارگشای مشکلات خانواده‌ها در شرایط سخت اقتصادی باشد.

*شرایط لازم برای بهره‌مندی از طرح صدف

شاید از خود بپرسید سقف مبلغ تسهیلات قابل واگذاری به چه میزان است. بانک ملی برای اینکه روند دریافت تسهیلات در قالب طرح صدف از جذابیت و جامعه‌پذیری بیشتری برخوردار باشد، طرح صدف را به یک طرح انعطاف‌پذیر و آسان تبدیل کرده است. بانک ملی در این طرح در حوزه تضماین و میزان مبلغ تعادل را حفظ کرده و از بروکراسی پیچیده و طاقت‌فرسا فاصله گرفته است تا تمام اقشار جامعه از مزایای این طرح به طور یکسان برخوردار شوند؛ لذا برای اینکه از شرایط دریافت تسهیلات صدف مطلع شوید و مورد بررسی قرار دهید، بهتر است در ادامه چند نکته را مدنظر داشته باشید.

۱- اعطای تسهیلات در این طرح به پزشکان، وکلا، قضات و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها تا سقف سه میلیارد ریال با دو نفر ضامن معتبر امکان‌پذیر است.
۲- کارکنان و مدیران شرکت‌ها براساس میانگین مانده حساب تا سقف دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مشروط به اینکه حقوق آنها توسط بانک ملی ایران پرداخت شود با تضمین بازپرداخت توسط شرکت و یک نفر ضامن معتبر می توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.
۳- تمامی کارکنان، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که حقوق خود را از طریق شعب بانک ملی دریافت می‌کنند در صورت سپرده‌گذاری شخصی مطابق جداول طرح پس از تأیید شعبه مورد نظر تا سقف سه میلیارد ریال از تسهیلات فوق می‌توانند استفاده کنند.
۴- سایر اقشار جامعه تا سقف دو میلیارد ریال در قبال ارائه وثایق و تضمینات لازم می‌توانند دریافت کنند. به این صورت که تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال؛ یک نفر کارمند رسمی دولت یا کارمند قراردادی سازمان‌های دولتی یا یک نفر کاسب دارای جواز کسب همچنین از مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تا سقف یک میلیارد ریال؛دو نفر ضامن با شرایط فوق و از مبلغ یک میلیارد ریال تا دو میلیارد ریال؛ سه نفر ضامن به شرح شرایط فوق لازم است.

*چند نکته جهت اطلاع

در پایان باید به چند نکته مهم اشاره شود. اول: اعطای تسهیلات در قالب این طرح صرفاً تا سقف‌های تعیین‌شده امکان‌پذیر بوده و مشتری نمی‌تواند با چند سپرده‌گذاری بیشتر از سقف فردی تعیین‌شده تسهیلات دریافت کند. دوم: چنان‌چه متقاضی پس از یکسال از تاریخ افتتاح حساب موفق به اخذ تسهیلات نشود در صورتی می‌تواند از تسهیلات استفاده کند که حداقل ۵۰ درصد میانگین مورد نظر در طرح را حفظ کرده باشد. سوم: کارکنانی که از طریق نهاد، اداره و یا سازمان‌های خود تسهیلات دریافت می‌کنند، مجاز به اخذ تسهیلات مجدد از طریق سپرده‌گذاری شخصی نیستند.